loading

Xiaomi FiMi X8 – pełnowartościowy konkurent DJI Mavic Air i Mavic Pro


#Xiaomi_lepsze, ale czy i tym razem?

Xiaomi jest potentatem elektronicznym nie tylko jeśli chodzi o Azję, ale też i cały świat. Wiele z produktów, jest tylko sygnowanych ich marką, ponieważ CEO Xiaomi uważa że inwestowanie w startupy jest najlepszą drogą do zdobywania nowych rynków i doświadczenia. Fimi X8 nie jest pierwszym produktem dronowym tej marki. Posiadają oni w swoim portfolio już dwa drony, konkurenta oryginalnego Phantoma 4 – MiDrone 4k i małego składanego drona MiTu. Tym razem stworzono konkurenta dla serii Mavic. Jest to niewątpliwa okazja, ponieważ znowu mamy doskonały stosunek cena/jakość. Możemy oczekiwać dużo lepszego software’u i hardware’u w porównaniu do pierwszych produktów, dzięki nabytemu doświadczeniu.

Ten chiński odpowiednik Apple przyzwyczaił Nas do tego, że pierwsze modele zawsze służą badaniu rynku i oczekiwań klientów. W cenie 450$ otrzymujemy drona, który potrafi nagrywać wideo w 4K (obecnie najpopularniejsza jakość nagrywania) z ogromnym Bitrate (oznacza jak dużo szczegółów na sekundę jest zapisywane) na poziomie 100mbit (serwisy wideo obsługują tylko 20 do 25 mbit). Kamera rejestrująca ten obraz jest zamocowana na 3 osiowym gimbalu (przeczytasz o nim w top 5 dronów). Matryca to Sony IMX 378 o wielkości 1/2.3 (to jest ta część aparatu która rejestruje obraz), obiektyw ma kąt widzenia 78 stopi (czyli widzimy bardzo szeroko), a aplikacja oferuje 3 krotny zoom cyfrowy. Maksymalna rozdzielczość to 4k przy 30 klatkach na sekundę.

To wszystko zamocowane jest do składanego korpusu na wzór serii Mavic. Masa 790 gram, pozwala Nam zabierać go wszędzie gdzie może nagrać niesamowite ujęcia. Prędkość maksymalna jaką osiąga to 65km/h.

FiMi od Xiaomi posiada kontroler o nietypowej konstrukcji, aby włożyć Naszego smartfona musimy rozsunąć go na boki. Według deklaracji Xiaomi mamy zasięg dron-aparatura na poziomie 5km.

Dron od Xiaomi posiada wszystkie funkcje jakich możemy oczekiwać nowoczesnego drona (o ich działaniu będziesz mógł się dowiedzieć w kolejnym wpisie na Naszej stronie):

– headless mode – dron nie ważne jak jest obrócony to przód ma w obranym kierunku

– return to home – Automatycznie wróci do miejsca z którego wystartował

– Auto start i lądowanie – dotknij przycisk i dron sam wykona procedurę startu

– Waypoint – zaplanuj trasę, którą

– Active Track – dron Ciebie śledzi

– Orbit Mode – dron orbituje w okół punktu

– Rocket, Spiral, Dronie – różne typy zdjęć, które zrobią wrażenie na Twoich znajomych

– Panorama

– Hyperlaps – krótki film ze zdjęc

– FPV – Widok pierwsze osoby

– Precyzyjne lądowanie – dron dzięki kamerze jest w stanie powrócić

– Geo-fence – wirtualna ściana

Dron od Xiaomi zaskakuje Nas także czasem lotu, który w optymalnych warunkach może wynosić nawet 33 minuty. Xiaomi się chwali, że ten dron jest idealnym narzędziem dla akcji ratunktowych, w skrócie SAR. Temat dronów ratunkowych zostanie jeszcze tutaj też poruszony.

Jesteś zainteresowany? Kup go teraz!

Blog KupDrona.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *